Skip to main content
UJ
Judaica Catalogue
sign in
polski
Search engine
Search engine manual
advanced search engine
Judaica catalogue
Project
Institute
Contact
Search engine manual
advanced search engine
Advanced search engine
from
to
geographical names
Abramowice
Adainy
Alwernia
America
Amsterdam
Andrychow
England
Annopol
Antoniny
Antonowce
Antonowka
Antwerp
Argentina
Arszyczyn
Austria
Austria-Hungary, Austro-Hungarian Empire
Babcza
Babice
Babylonia
Babinicze
Babince
Bakowce
Baligrod
Baltimore
Banaszkowce
Bania (Bohorodchany District)
Banie
Bar
Baranow (Puławy County)
Baranow Sandomierski
Barasze
Barcice
Bardejov
Barwald
Barwinek (Podkarpackie Voivodeship)
Baryłów
Baszkowce
Bazaliia
Basel
Balkans
Baltic Sea
Belgium
Belgrade
Berchy
Berdychiv
Berestechko
Bereza Kartuska
Berezowiec
Berezychi (Ukraine)
Byerazino
Berezowka
Berlin
Bern
Belz
Biala
Bila Tserkva
Bialoboki
Bilhorod-Dnistrovskyi (Akkerman)
Bialogrodka
Bialokrynica
Bialonowicze
Belarus
Białowieża
Bilyi Kamin
Byalynichy
Bialystok
Bibice
Biecz
Bielany
Bielawa
Bielsko-Biala
Bieniaszowice
Biertowice
Bierun
Bieszenkowicze
Bielka
Bilczyn
Bircza
Biskupice
Bobowa
Bobr (Belarus)
Bobrczany
Babruysk
Bobrzany
Bobrowka
Bochnia
Bochnow
Bodzanow
Bogumin
Bohorodchany
Bohutyn
Bohutynce
Boklan (Belarus)
Bolechowice
Bolekhiv
Boleslaw
Borki
Borkowice (Yampil District)
Boronosow
Borszczkowa
Borszczow
Boryslav
Bocki
Bolcicze
Bołtycze
Bosnia
Bozkiewicze
Bozyslaw
Bratslav
Brahin
Branice
Braszkow
Bratislava (Pressburg)
Brazil
Bransk
Bremen
Brnik
Brody
Brussels
Brusk
Bryniou (Belarus)
Brzesko
Brzeszcze
Brest (Belarus)
Brest
Brzesc Kujawski
Brzeznica (Podlaskie Voivodeship)
Brzezany
Brzozow
Brzuchowice
Brzuska (Bircza District)
Brzyska Wola
Brzyzna
Buchach
Buda Trybuszynska
Budapest
Budomierz
Budynin
Budaniv
Buenos Aires
Bugaj (near Wieliczka)
Bujanicz
Bucharest
Bukovina
Bukowsko
Bulkowa
Bulkowo
Bulowice
Burakowka
Burcicze
Burdziakowce
Bursztyn
Busk
Busowisko (Stare Miasto District)
Buszmicze
Butyny
Byblo
Bykhov
Bydgoszcz
Bykowicze
Bylice
Byszki
Byszow (near Berezhany)
Bycen (Belarus)
Bytom
Bibrka (Berezhany District)
Bendzin
Blazow
Blotnia (Lviv Oblast)
Bluden
Cergowa
Cerkowice
Cerkowie
Cerkowiszcze
Cewkow
Chabne
Chabowka
Harbin
Kharkiv
Cechly (near Sedziszow Malopolski)
Chełm
Chmielnicki
Chmielnik
Chmielow
Khotyn
Chodkow
Khodoriv (Ukraine)
Chojniki
Chomsk (Belarus)
Choromne
Khorostkiv
Choroszcz
Chorupan
Croatia
Chorzelow
Chorzyranie
Chorzyzonie
Choragwica
Cholojow
Chrobrza
Chrostkow
Chrzanow
Chudzinowce
Chwaliboga (near Kolomyia)
Chybie
Khyriv
Checiny
Ciechanowiec
Ciechanow
Ciechowka
Ciecierzyce
Ciecierzyn near Mogilev
Cieplice
Cieszanow
Cieszyn
Ciezkowice
Ciezkowice near Chrzanow
Cmolas
Chernobyl
Czarnolice (near Kolomyja)
Czarnowaz
Czarnuszowice
Czarny Dunajec
Staryi Chortoryisk
Czechoslovakia
Czech Republic
Chachersk (Belarus)
Czekaj
Czerchawa (Sambir District)
Czercze
Czerewacz
Czerkasy
Czernichowce [near Zbarazh]
Chernihiv
Chernihiv (near Sambor)
Chernihiv
Chernivtsi
Czersk
Czortkow
Czudec
Czudew
Czudwy
Czykalowce
Czyszki (near Sambor)
Czyszki (near Olesko)
Czyżynowce
Czyzow
Czestochowa
Denmark
Danilowka
Dankowice
Debrecen
Delatyn
Denihivka
Derazhne
Derewna
Detroit
Ditkowce
Dmytrowicze (przemyskie)
Dnieper River
Dobczyce
Dobra
Dobratyn
Dobrociesz
Dobromyl
Dobrowoda
Dobryn (Ukraine)
Dobrzyn
Dolyna
Dolistowo Stare
Domanowka
Domaradz
Dorohostaje Małe
Dorohostaje Wielkie
Dortmund
Dołbizna
Dolhalowka
Dauhinava
Doluszyce
Dresden
Drogomysl
Drohiczyn
Drohobych
Drohojów
Drohostaje Male
Dubiecko
Dubienka
Dubno
Duboszna
Ducin
Dukla
Duliby
Dunajec (river)
Dusseldorf
Dydkowce
Dynów
Dzialdowo
Działoszyce
Dziaržynsk (Radziwillowicze, Belarus)
Dzikuszki
Dzików
Dziwnogrod
Dabrowa Tarnowska
Dabrowica (Lublin District)
Dabrowka (Bochnia District)
Dąbrówka (tarnowskie)
Debiany
Debica
Debno
Debowa
Dluzec
Dzwinogrod
Egypt
Elblag
Estonia
Fastiv
Philadelphia
Finland
Fordon
Forward - journal
Fraga (Ukraine)`
France
Frankfurt
Frysztak
Frystat
Gaj
Galicia
Garbary
Garlica
Gawlow (Lesser Poland)
Galati
Danzig
Gdow
General Government
Geneva
Gierczyce
Gliniany
Glinik
Glinna
Gliwice
Gniewoszow
Gniezno
Godlewo Wielkie
Goledzinow (village, part of Warsaw)
Goniadz
Goraj
Gorlice
Gorzkow
Gargzdai
Gołogóry
Grabie
Grabiny
Graboszyce
Grabowiec
Grabow
Grajow (Podlasie)
Granica (Lesser Poland Voivodeship)
Granow
Graz
Grodno
Gromnik
Grybow
Grzegorzki (part of Cracow)
Grzymalow
Grodek
Gródek Jagielloński
Greboszow
Grebow (Tarnobrzeg District)
Gwoździec
Gyongyos
Gora Ropczycka
Góra Zbylitowska
Glogow Malopolski
Glowaczowka
Glusk
Haczow
The Hague
Halych
Haliczyn
Hamarnia (Kremenets District)
Hamburg
Haponowicze (Hapanowicze)
Hermanowka
Spain
Hlinna
Hodow
Hoholicze
Hoholicze (Belarus)
Netherlands
Gomel
Hornostaipil
Horokhiv
Horodczany
Horodenka
Horodilov
Horodyszcze
Horodło
Horodłowice
Hoshcha
Holoskiv
Holowczyce
Haloŭčyn (Belarus)
Hołyń
Uherské Hradiště
Hreziewicze
Hrubieszow
Hrynczuk
Hubin
Hubina
Hucisko
Huczko
Husiatyn
Huta Berezowska
Huta Lubycka near Rawa Ruska
Hutysk Stary
Hutysko
Ihnatowka
Ikwa (river)
Ilince
Indura (Belarus)
Inflanty (Livonia)
Iszczołniany
Iwaniska
Ivankiv
Iwanowce (near Kolomyi)
Iwie
Iwonicz-Zdroj
Israel
Ilowica
Ilowice (Volhynian Voivodeship)
Ilownica (Radomyshl District)
Ilza
Yabluniv near Kolomyia
Jagielnica
Jahlievičy (Belarus)
Jakubówka (Galicja Wsch.)
Jampol
Yampil (Khmelnytskyi Oblast)
Janikow
Janiszowice
Janowiec
Janow (Iwano-Frankowe)
Janów (pow. Gródek Jagielloński)
Janów (pow. Tarnopol)
Japan
Jaroslaw
Jaroslawka
Jasielnica Rosielna
Jaslo
Jawiszowice
Jaworzno
Yavoriv
Yazlovets
Jalownica
Jałówka
Jaslany
Jasliska
Yekaterinburg
Jeremicze
Jerusalem
Jezierzany
Jeziorna (pow. Złoczów)
Jelowica
Jeżów
Jodlowa
Jordanow
Yugoslavia
Jozefow
Jedrzejow
Jędrzejówka
Kabakowka
Kaczanow
Cairo
Kajmow
Kalisz
Kalne
Kalvarija (Lithuania)
Kalwaria Paclawska
Kalwaria Zebrzydowska
Kamianets-Podilskyi
Kamen (Belarus)
Kamiensk
Kamianka-Buzka
Kamionka Woloska
Karabelowka
Karolinka
Karpilowka
Karsy
Kaszow
Katowice
Kazimierz
Jazimierz Dolny
Kazimierza Wielka
Kalusz
Kaluszyn
Kanczuga
Kielce
Kežmarok
Kiev
Kishinev
Kiwaczowka
Klasno
Kalvarija (Lithuania)
Klevan
Klimontow
Kliniec (pow. Stryj)
Kliszow
Kluczów (pow. Kołomyja)
Knyszyn
Kobaczowce
Kobierniki
Koblin
Kobryn
Kobylany
Kobyle (near Frysztak)
Kobylniki
Kocmyrzow
Koden
Kolbuszowa
Koluszki
Komarno
Kombornia
Komorna
Koniaczow
Koniecpol
Konopki
Konstantynow
Kopachi
Kopaczowka
Copenhagen
Kopyczyńce (tarnopolskie)
Kapyl (Belarus)
Kopyty
Kopytow
Kopyły
Korabniki
Koral
Korczyn
Korczyny
Karelichy
Kornin Stary
Korohod
Koropce
Koropiec
Korosten
Korostyczow
Korsun-Shevchenkivskyi
Korytnica
Korets
Kosarzew
Kosarzow
Kossów (Pokucie)
Koszyce Lesser Poland
Košice Slovakia
Kosow Lacki
Kosów Stary
Kotlin Podgorski
Kowal
Kovel
Kaunas
Kozaczowce
Koziarnia
Kozielsko
Kozina k. Halicza
Kolaczyce
Kolomyia
Kolybanie
Konskowola
Koscielniki
Kozmice Wielkie
Krajsk
Krakovets
Cracow
Cracow - Dabie
Cracow - Kleparz
Cracow - Podgorze
Cracow-Debniki
Cracow-Kazimierz
Cracow-Mogila
Cracow-Olsza
Krakow-Stradom
Krasiczyn
Krasilowka
Krasna (Ternopil Oblast)
Krasne near Chernobyl
Krasne (near Rzeszow)
Krasnohorka
Krasny Korzec
Krasnystaw
Krasnica (Sambor District)
Krasnik
Crete
Krosno
Krotoszyn
Kroscienko
Kruhlany
Kruhow
Kruków
Krupe
Kruzek
Krynica
Krynki
Chervonohrad
Krzcięcice [Krzciecice]
Kremenets
Kremenchuk
Krzepice
Krzeszowice
Krzysztofowka (now Krysztopiwka)
Krzywa Gora
Krzywaczka
Kaliningrad (Königsberg)
Krolowka
Ksiaznice
Kublicz
Kudryńce
Kuhajowce
Kujawy
Kukizow
Kunowice
Kupowate
Kurnik
Kurytyze
Kutno
Kuty
Kwaczala
Kety
Klaj
Kłodawa
Klodzko
Klokoczyn
Lyakhavichy
Ladki
Lyaskovichi (Belarus)
Laszki
Latyczow
Lebioda (Lida District)
Lebiodka
Legnica
Leksandrowa
Lelov
Leoben
Lepieszowka
Lesko
Leszcze
Leszczyna (Lesser Poland)
Leshniv
Leszno
Lewikow
Levoča
Lezajsk
Libertow
Libiaz
Lida
Limanowa
Linz
Lipnica
Lipnica Gorna
Lipnica Murowana
Lipniki
Leipzig
Liptovsky Mikulas
Lisiczyn
Lisko
Liszki
Lithuania
Liverpool
London
Lorraine
Lubachow
Lubartow
Lubaszki
Lubawa
Liubech (Ukraine)
Lubianki Wyzsze (Zbarazh District)
Lublin
Stará Ľubovňa
Lubycza Krolewska
Lucina
Ludwinowka
Lutcza
Litomyšl
Lutowiska
Luwcza
Lviv
Machow
Maciejowice
Magierow
Majdan (Ternopil Oblast)
Majdan (Tarnow District)
Majdan Antonowiecki
Majkowice
Makalewice
Malbork
Malec (Podlaskie Voivodeship)
Malecz
Mannheim
Mariampol (Halych District)
Markowa
Markowka
Marseilles
Maszow (Volyn Oblast)
Mazovia
Malogoszcz
Lesser Poland
Małosielce
Malosielec
Mankowce
Medenychi (Drohobych District)
Milan
Medyka
Mexico
Meteniow
Mełna
Mianowice (Sokal Raion)
Michalowice
Michidowicze (Belarus)
Mickunai
Miechocin
Miechow
Miedna (Brest Oblast)
Mielec
Mielnica
Mikicina
Mikluszowice
Mikolajow
Miklaszow
Milejczyce
Minkowce
Mir
Mirowizna
Miszewicze
Mitrowice
Mizacz
Miedzyboz
Międzyrzecz
Miedzyrzecz Ostrogski
Milocin
Minsk
Minsk Mazowiecki
Mnichow
Modliborzyce, town
Modlin
Modrzejow
Mojsiejki
Mokobody (pow. Siedlce)
Mokrzyszow
Monastyryska
Montreal
Morawica
Morozy
Moscow
Velyki Mosty
Moszowa
Mozgira
Mazyr
Mołomolince
Moloza
Mosciska
Mazeikiai
Mozejkow Maly
Możejków Wielki
Mrzyglod
Mstyczow
Mszana Dolna
Murawica
Musiurowka
Myszkow
Myslowice
Mytkowce
Myslenice
Mlawa
Mlyniv
Mscibow
Nadbrzezie
Nadvirna
Nahorce
Narayiv
Narodycz
Narol
Narytow
Nawaria
Nawojowa
Nerchinsk
Neustadt
New Jersey
Niedzwiada
Germany
Niemerzyn
Nemyriv
Nienaszow
Niepołomice
Nieszkowice Male
Nieszkowice Wielkie
Niezdow (Lesser Poland)
Nieznamirowice
Nizhyn
Nisko
Niwna
Norodycze
Norway
Nuremberg
Norzyn
Nowa Gora
Nowa Sieniawa
Nowa Wies
Nowe Dwory
Nowe Miasto
Nowogrod
Novohrad-Volynskyi
Navahrudak (Belarus)
Nowosielec
Nowosiolki
Nowy Babilon
Bykhov
Nowy Dwor
New York
Nowy Korczyn
Nowy Sacz
Nowy Targ
Nowy Wisnicz
Nysa
Obrynka
Obrynki Male
Obrynki Wielkie
Obreb
Obukhiv
Odessa
Ogrodzieniec
Ohryzow
Ojcow
Olesko
Oleszyce
Oleszow
Olesnica
Olkusz
Olszany (Oszmiana District)
Olszewo (Zuromin District)
Olszyny
Opaczyce
Opaka
Opatow
Opoczno
Orava
Orla
Orlince
Orow
Oslo
Ostrava
Ostrowiec
Ostrzeszow
Esztergom
Ostrog
Otmuchow
Ovruch
Ozlijow
Olomouc
Olyka
Oswiecim
Ozarow
Pachnowka
Palestine
Parchanowce
Parchomowce
Paris
Pasikowce
Pavoloch
Pawlosiow
Paluszyce
Pankivtsi
Pankowice
Pekalow
Pekolowa
Perehinske
Pereiaslav
Peretoki (near Sokal)
Pietrykau
Pieskowa Skala
Pikow
Pilica
Pilzno
Plzeň (Czech Republic)
Piotrkow Trybunalski
Pirohowicze
Pisarzowa
Pistyn
Piety
Pila
Pinczow
Pinsk
Pobiednik
Pochaiv
Podborze
Podczerno
Podgorze
Pidhaitsi
Pidhirtsi
Pidkamin
Podlasie
Podlesce
Podolia
Pidvolochysk
Podleze (near Dzikow)
Pogorzelec
Pogwizdow
Polanka
Polesie
Pomorzany
Pomerania
Poniewiez
Poryck
Poreba (near Gora Ropczycka)
Poreba Spytkowska
Posadowa
Potok
Zolotyi Potik (Buchach District)
Kiev District
Poznan
Polotsk (Belarus)
Polonne
Poltava
Prague
Propoysk
Propoysk (now Slawharad)
Proszowice
Proszow
Prostějov
Prudnik
Prussia
Pruzhany
Pripyat River
Przebieczany
Przedborz
Przedecz
Przeginia
Przemysl
Peremyshliany
Přerov
Przeworsk
Przewloka
Przyborsk
Przybyslawice (Tarnow District)
Przypkowice
Przysucha
Przyszow
Pszczyna
Puchowice
Pukhavichy
Plaza near Bolecin
Plock
Plonsk
Plytowiszcze
Rabka
Rachmanow
Raciborz
Radom
Radomyshl
Radomysl
Radauti
Radekhiv
Radziejow
Radziszow
Radyvyliv
Radzymin
Radlow
Rajbrot
Rajsko
Rakow
Raszkowka
Regensburg
Rava-Ruska
Raśna
Rednince
Remizowce
Rochamanowo
Rahachow
Rohatyn
Romanow
Ropczyce
Russia
Rotterdam
Rozdol
Rozhadiv (Ukraine)
Roziezdza
Rozkosz
Rozwadow
Rozhniativ
Rudawa (river)
Rudka (Minsk District)
Rudnia
Rudnia Slinkowa
Romania
Ruszcza
Rus'
Rybotycze
Rychwałd
Ryczywol
Riga
Ryglice
Rykow (Zolochiv district)
Rymanow
Rytele-Olechny
Rytwiany
Reczki (Belarus)
Rzeczyca
Rzepijowo
Rzepiowka
Rzeszow
Rzuchowa
Rivne
Rowne near Dukla
Ruzhany (Belarus)
Saxony
Thessaloniki
Sambor
Samokleski (struskleski)
Sandomierz
Sankt Petersburg
Sanok
Sapiezyn
Sarnow
Sasiv
Satanow
Satyjow
Semichody
Serbia
Sidzina
Siedlce
Siedlec
Siedlisko (Lublin Voivodeship)
Siedliszowice
Sialiec
Sielec (near Tarnobrzeg)
Sielutycze
Siemiatycze
Sieniawa
Sieradz
Sierciejsk
Sierocin
Siersza
Sielec (near Tarnobrzeg)
Silutycze near Mazyr
Sitno
Skalbmierz
Skarzynce
Skawina
Skala
Skala Podilska
Skole
Skomorochy
Skrzeszow
Skepe
Smigdow
Smila
Smolany (Belarus)
Smolensk
Snowicz
Sobestianowka
Sobieszczany
Sochaczew
Sokal
Sokolowicze Nowe
Sokolowicze Stare
Sokolow Podlaski
Sokolowka (Brody District)
Solec
Salcininkai
Soleczniki Małe
Sosnowice
Sosnowiec
Spiczyniec
Spiš
St. Gallen
Istanbul (Constantinople)
Stanyslaviv (actually Ivano-Frankivsk)
USA
Stara Sieniawa
Stara Sil
Stara Wies
Stae Miasto
Stare Misto
Starokostiantyniv
Starowice
Stary Sacz
Old Iziaslav
Staszow
Stepan
Stojanow
Stolbtsy
Nesterov
Stradcz
Strazyna
Stryhaniec (Belarus)
Stryi
Stryszow
Strzelce Wielkie
Novi Strilyshcha (Ukraine)
Strzyzowice
Strzyzow (Subcarpathian Voivodeship)
Strzyzow near Chernobyl
Stulno
Stezyca
Sucha Beskidzka
Suchoczew
Suceava
Sukacze
Suprosna
Suraz
Surochow
Susza
Sułkowice
Svidnik
Swoszowice
Synowodzko Wyzne
Syria
Szadow
Sharhorod
Szczakowa
Szczawnica
Szczecin
Szczekociny
Szczepanow
Szczerowice
Szczodrow
Szczucin
Szczyglow (Lesser Poland)
Szczyrzyc
Szereszow
Scotland
Shklov
Szlachtowa
Szomachy
Szrednica (Srednica)
Stockholm
Szumilowka
Shumsk
Szupory
Switzerland
Sweden
Szydlowiec
Szydlow
Szymonowa
Szynwald
Sudova Vyshnia
Sedziszow Malopolski
Slawatycze
Slawkow
Sloboda
Sloboda Krasilowska
Sloboda (Niemen)
Slobodka
Slonim
Slovenia
Slutsk
Slupow
Tanew (river)
Targowica
Targowisko
Targowek
Tarnobrzeg
Tarnogrod
Tarnogora
Ternopil
Tarnoruda
Tarnow
Tartakow
Tarlow (Ilza District)
Tashkent
Tel Aviv
Tel Hai
Tenczyn
Tenczynek
Teodorówka
Teofipol
Terechy
Teremce
Terespol
Tereszowce
Tomaszow
Topolowka
Torczyn
Torun
Touste
Towsty Las
Terebovl
Trieste
Trakai
Trosnia
Trybuchowce
Tryskiai
Trzciana
Trzebinia
Trzesniow
Turkey
Turka
Turobin
Turzec
Turów (Białoruś)
Tuszyn
Tyczyn
Tykocin
Tylawka
Tyniec
Tysmenytsia
Tlumach
Uchań
Uciecha
Uhorsk
Uhrynicze (Ukraina)
Ujazdow
Ujscie Jezuickie
Ukraine
Ulanow
Ulwanowice
Usmynsk
Ustrzyki
Ustrzyki Dolne
Ustrzyki Gorne
Usza (river)
Usow
Uzyniec
Wachow
Wachowka
Waclawin
Wadowice
Wadow
Warsaw
Warta
Variazh
Vasilishki
Wasilow
Washington
Warzenczyce
Wazniany
Venice
Weresnia
Widawa
Vienna
Wielebniki
Wieletowo
Wieliczka
Velizh
Wielkie
Wielkie Oczy
Wielkie Zimowiszcze
Greater Poland
Wielopole
Wielowies
Wierchomla Wielka
Virbalis (Lithuania)
Wierzchowice (Belarus)
Wietrzychowice (Lesser Poland)
Wilamowice
Wilatow
Wilcze Bloto
Vilnius
Wilsk (near Zhytomyr)
Vinnytsia
Vistula (river)
Wisłok (rzeka)
Witanowice
Vitebsk
Witkow
Wizna
Wiazowa (Zhovkva District)
Wiazowiec
Vilkaviskis
Wislica
Wisnicz
Wisniowa
Vyshnivets
Wodzislaw
Wojnicz
Wojnin
Wojslawice
Wola
Wola Przemykowska
Wolbrom
Wolica
Worniany
Woropajewo
Woropajowka
Worow (Zhytomyr District)
Wołczyn
Vologda
Wołoszcza
Volozhin (Belarus)
Volhynia
Breslau
Wronki
Wroblowice
Vselyub (Belarus)
Wymyslow
Aukstadvaris
Wysokie Litewskie
Wysokie Mazowieckie
Wyszodrod
Wyzniary (near Lviv)
Wolka Suchodolska
Wegierska Gorka
Weglowka
Hungary
Węgrów
Italy
Wlodawa
Vladimir
Wlosan
Wloszczowa
Soviet Union
Zaborze
Zabrozowce
Zabrze
Zablocie
Zabłudow
Zadworze
Zahalce
Zahirtsi
Zahorze
Zakliczyn
Zakopane
Zakroczym
Zakrzow (Tarnobrzeg)
Zalesie
Zalesie (near Pietrykau)
Zalischyky
Zamierz
Zamosza
Zamosc
Zaorce
Zapole (near Ropczyce)
Zapole (Volyn Oblast)
Zarszyn
Zarudzie
Zaremby Koscielne
Iziaslav
Zator
Zawady (Podlaskie District)
Zawadow (Lublin Voivodeship)
Zavaliv
Zawichost
Zawidowka
Zawiercie
Iziaslav
Zaluz
Zbarazh
Zboriv
Zel’va (Belarus)
Zimna Woda
Zinkiv
Zniesienie (Lviv)
Znojmo
Zobryn
Zrecin (Zręcin)
Zuchowicze
Zurich
Zuszmiany
Zwiahel (Novohrad-Volynskyi)
Zyczyn
Zykalow
Zolochiv
Cmielow
Ladek
Ladozyce
Ladyzhyn
Laizuva
Lanczyn (near Nadvirna)
Lavochne
Lawska Wolka (Belarus)
Lazy near Bochnia
Lancut
Lahishyn (Belarus)
Lahoysk
Lokachi
Lomza
Lopatyn (near Brody)
Lopuszna
Lopuszna (Berezhany)
Lopuzno (Sambor)
Losk
Lowce (Jarosłwa District)
Liwczyci (Zhydachiv)
Lowisko (Nisko District)
Lozina (janow District)
Lozowka (Ternopil Voivodship)
Lubiana
Lubne (Lesko District)
Lubno Szlacheckie
Lutsk
Lukieck
Łukieć
Lukow
Lupianka (Bialystok District)
Luzna
Lykowicze
Lysa Gora (Lesser Poland)
Lysanow
Lysets
Lodz
Łąkta Dolna
Lakta Gorna
Leczna
Leczyca
Lepice
Scianka (Halych District)
Silesia
Cieszyn Silesia
Smietanicze
Sniatyn
Srubkow
Swidnica
Swiniuchy
Świsłocz
Świtarzów (Sokal Raion)
Switoziewo
Swiatniki
Swiecica
Swietec
Zabiec
Zabno
Zarnowiec
Zeroslawice
Zmigrod
Zolnierowka
Zolynia
Zukow
Zupawa
Zurawica
Zhuravno
Zyd lake (Jew !, near Mozyrz)
Zhydachiv
Zhytomyr
Zywiec
Zhuravno
Zhokva
tags
administracja
administracja miejska
adwokaci
adwokat
agitacja
akcje wysiedleńcze
akt lokacji
akta
akta gospodarcze
akta metrykalne
akta państwowe
akta sądowe
aktorzy
alija
anarchizm
antysemityzm
apostazja
aptekarstwo
architektura
arenda (dzierżawa)
arendarz
areszt
armia szwedzka
asekuracja
asygnacje
asymilacja
autonomia żydowska
bank
bank polski
bankructwo
bernardyni
bezrobocie
biblioteka
bimbrownictwo
biologia
biskup
biżuteria
blacharstwo
bojkot
bolszewizm
bożnica ajzyka
bożnica wysoka
bójka
bractwa
bractwo nmp
broń
browar
budownictwo
burmistrz
cadyk
cechy żydowskie
cegielnictwo
ceny
cenzura
cerkiew
chasydzi
chirurg
chłosta
cholera
choroby
chrzest
chrześcijanie
chrześcijaństwo
c.k. prokuratoria skarbu
cła i myta
cmentarz wojskowy
cmentarz żydowski
cudzołóstwo
cudzoziemcy
cukiernicy
czopowe
czynsz
czytelnictwo
darowizna
defraudacja
deklaracja
dekrety
dekrety królewskie
delegalizacja
demonstracje
deportacja
depozyt
deputacja
deputat trybunalski
detaksacja
dezercja
diariusz
diecezja krakowska
dlug
dług
długi żydowskie
dobroczynność
dochody
dochód
dom
dom modlitwy
donosy
dostawy
dostawy dla wojska
drabant
drukarnie żydowskie
drukarze
duchowieństwo
dwór
dysputy
dysydenci
dywersja
dzbański
działalność antybolszewicka
działalność antyhitlerowska
dzieci żydowskie
dziennik podróży
edukacja
edykt
egzekucja
ekonomat
eksmisja
ekspozytura
ekspulsja
eksterminacja
ekstradycja
elekcja
emigracja
endecja
epidemia
esperanto
etnografia
fabryka
fajans
fałszerstwo
farbiarstwo
farmacja
felczer
feld mojżesz
filharmonia
filosemityzm
finanse
fizyka
fizykat
folklor
folusz
folwark
fotografia
fracht
frankiści
fryzjerstwo
fundacja
fundusz religijny
galanteria skórzana
garbarstwo
garncarstwo
gastronomia
gazeta
giełda
glejt (list żelazny)
gmina żydowska
gorzelnia
gospoda
gospodarka
gospodarka leśna
górnictwo
grabowiecki
grunt
gubernia radomska
gwałt
hajdamacy
hamernia
handel
handel bydłem
handel cukrem
handel diamentami
handel drewnem
handel gdański
handel końmi
handel kruszcami
handel lnem
handel mąką
handel mięsem
handel obuwiem
handel odzieżą
handel ołowiem
handel przyprawami
handel rybami
handel skórami
handel solą
handel suknem
handel szkłem
handel tytoniem
handel wełną
handel winem
handel wołami
handel zbożem
handel zwierzętami
handel żywym towarem
handlarze żydowscy
hazard
hiberna
higiena
hipoteka
historia
hitlerowcy
hitleryzm
hodowla zwierząt
holokaust
huta szkła
hutnictwo
ii wojna światowa
iłowicka helena
imigracja
inhibicja
inkwizycja
instruktarz
intabulacja
internowanie
intraty
introligatorstwo
inwalidzi
inwentarz dóbr
inwigilacja
izraelici postępowi
jakub frank
jan tarło
jeńcy
jezioro
język hebrajski
jidysz
jubilerstwo
jubileusze
jurysdykcja
kabaret
kacerstwo
kahał
kahał brodzki
kahał brześciański
kahał chrzanowski
kahał dukielski
kahał kazimierski
kahał konstantynowski
kahał krystynopolski
kahał leszniowski
kahał łucki
kahał łukowski
kahał pińczowski
kahał rohatyński
kahał samborski
kahał sokalski
kahał strzeliński
kahał wojsławicki
kahał zasławski
kahał zbaraski
kahały
kalendarz żydowski
kamienica
kantorzy
kapitał
karaimi
karczma
karsza wacław
kary
kasy pożyczkowe
kasyno
kataklizm
katalog
katastrofa titanica
kawa
kazania
kaznodziejstwo
kelner
kino
kirkut
klątwa
klejnoty
klęski żywiołowe
kolaboracja
kolej
kolonizacja
kolportaż
komisarz
komornik
komunizm
konfederacja
konfederacja barska
konfiskaty dóbr
konstytucje sejmowe
konsystorz
konsystorz krakowski
kontrakty
kontrakty i umowy
kontrtalmudyści
kontrybucje
konwersja
kopl
korespondencja
korupcja
kościół ewangelicki
kościół katolicki
kotlarstwo
kowalstwo
kozacy
kradzież
kraków
krawiectwo
kredyt
kronika
królestwo polskie
krupka
kruszce
książki
księga gości
księgarstwo
księgi miejskie
księgi parafialne
księgozbiór
kultura
kupiec
kupno
kuśnierstwo
kwaterunek
kwitacja (pokwitowanie)
leczenie
legat
legenda o esterce
legiony
leichter leyba
lekarze
len
lewek
lichwa
licytacje
liferant nonson
list gończy
listy
listy zastawne
literatura
literatura antyżydowska
ludność żydowska
lustracja
luteranin
lwów
łapownictwo
magistrat
majątki pożydowskie
malarstwo
malarze
mandaty
manifestacja
marszałek ziemstwa
martyrologia
masoneria
materiały
mechanika
medycyna
membrana
memoriał
mennica
metalurgia
miasto
mieszczanin
militaria
miód
misje
młyn
młynarstwo
mniejszości
mojcis srul
monopole
moratorium
mord rytualny
muzycy
muzyka
muzykanci
mydlarstwo
mykwa
myta
nacjonalizacja
nadanie obywatelstwa
nakaz sądowy
napaść
narodowy socjalizm
nauka
nazizm
neofita
nieruchomości
niwierny
nobilitacje
obdukcja
oblata
obligacje
obozy koncentracyjne
obozy pracy
obrady
obraza
obwieszczenia
odczyty
odsetki
odszkodowania
odznaczenia państwowe
ogrodnictwo
okulista
opera
organizacje kobiece
organizacje naukowe
organizacje polityczne
organizacje społeczne
organizacje sportowe
orientalizm
ormianie
ortodoksja
osadnictwo żydowskie
oskarżenie
oszczerstwo
oszustwo
ozdoby żydowskie
pacta conventa
pacyfizm
parafia
parafia św.andrzeja
parcele
parlamentarzyści żydowscy
partyzantka
paserstwo
patriotyzm
pieczęcie
piekarze
pielgrzymka
pieniądze
pisma polityczne
pismo
pismo żydowskie
piwo
plakaty i afisze
plebiscyt
plenipotencje (pełnomocnictwo)
pobicie
pobór
pochody
poczta
podatki
podpalenie
podróż
podskarbi
podwojewodzi
poezja
pogłówne
pogromy
pogrzeb
policja
policja polityczna
polityka
położnictwo
porcelana
poręczenie
pornografia
poselstwo
posiadłości
postrzelenie
powinności żydowskie
powódź
powstanie listopadowe
powstanie styczniowe
pozew
pożar
pożyczka wojenna
pożyczki
prace społeczne
prasa
prawa
prawa kobiet
prawa obywatelskie
prawo
prawo pobytu
prawo rodzinne i opiekuńcze
prawo własności
prawosławie
proboszcz
procenty
proces
prochownia
produktywizacja
profanacja
prolongata
propaganda bolszewicka
propinacja
prostytucja
protekcja
protesty
protokoły i sprawozdania
prowizja
przemysł
przemysł włókienniczy
przemysł wydobywczy
przemytnictwo
przesłuchanie
przestępczość
przestępczość żydowska
przysięga
przywileje
przywłaszczenie
pszczelarstwo
publicystyka
rabini
rabini krakowscy
rachunki
rada miejska
raporty
realność
reforma żydowska
regestr
rejestry
relacje polsko-żydowskie
religijność
remont
renowacja
repatriacja
reprywatyzacja
restytucja majątku
rewizja
rewizjonizm
rewolucjonizm
rezolucje (decyzje)
rękopisy
rola
rolnictwo
rozbój
rozliczenia finansowe
rozporządzenia
rozruchy
rozrywka
rozwód
równouprawnienie kobiet
równouprawnienie żydów
ruch ludowy
ruch młodzieżowy
ruch narodowo-wyzwoleńczy
ruch robotniczy
rugi
rybołówstwo
rymarstwo
rząd rosyjski
rzemiosło
rzeźnia
rzeźnictwo
sabotaż
sambor
samo
samobójstwa
samorząd żydowski
sasi
satyra
sąd bełski
sąd ziemski województwa krakowskiego
sąd ziemski województwa sandomierskiego
sądownictwo
sejm
sejm czterech ziem
sejm galicyjski
sejm konwokacyjny
sekwestr
sędzia
siemieński jan
skargi
skauting
sklep
skóry
skrypt
słoboda
służba
służba wojskowa
służba zdrowia
smoła
socjalizm
sokal
sól
spekulacja
spichlerz
spis kandydatów
spis mieszkańców
spis nieruchomości
spis rzeczy
spław
spory
spółdzielnia
sprawa handlowa
sprawy spadkowe
sprawy sporne
sprzedaż
starszyzna
statuty
statystyka
stawy
stolarstwo
stosunki żydowsko-polskie
stowarzyszenia emerytów
stowarzyszenia żydowskie
stradom
strajk
straty
strzelin
studenci
stypendia
organizations and institutions
"Czas" (krakowski) - czasopismo
Dolina – joint stock company
"Gazeta Krakowska" - journal
"Gazeta Poniedziałkowa" - journal
"Korespondenz" - czasopismo
"Kraj" - journal
"Przeglad Zdrojowy" - journal
Regional Commercial Association "Społem"
"Tarnowin" Workers' Cooperative
Adat Yeshurun – prayer house
Aegyptus - journal
Agudas Achim
Agudat Yisrael
Ahavat Raim – prayer house
Ahavat Shalom – prayer house
Ahavat Torah – prayer house
Academy of Learning
Zamojski Academy
Al HaMishmar
Alliance Israelite Universelle
Alweltlicher Jidyszer Socjalistiszer - journal
Ansche-Chanil - Soldiers of the Jewish Faith Association
Arbeiter Zeitung - journal
Red Army
Royal High Court of Appeals
Ateres Izrael - association
Augustinians (Catholic Religious Order)
Auschwitz concentration camp
Austrian Higher National Court in Vienna
Avanti – italian journal
B'nai B'rith
Beit Jakov
Bazanset - Timber Company
Order of Saint Basil the Great - monasic religious order of the Greek Catholic Churches
Beit Jehuda
Bernardines - Roman Catholic religious orde
Bet Israel
Zucker prayer house (Bet haMidrash Chasidim)
Bialystok Society of Lime Trade
Palestine Bureau (Pal-Amt)
Socialist Left Block
Jewish Nationalist Block
Working Palestine Block
Democratic Parties’ Alliance
Bnei Yeshurun – prayer house, Jewish charity
Bnei Tsiyon
Brotherly Help
Brith Hachajaw
Berit Yosef Trumpeldor (Betar)
Bridgettine - monastic religious order
Bund
Imperial Royal Austrian Military Widows' and Orphans' Fund
Imperial and Royal Directorate of Police in Krakow
Emperor Ferdinand Northern Railway in Szczakowa
Imperial and Royal Ministry of War
Imperial and Royal Ministry of Denomination and Enlightment
Imperial and Royal State Prosecutor’s Office in Krakow
Imperial and Royal Treasury Solicitors
Imperial Royal Sanitary Unit Reserve Officers School in Vienna
Imperial and Royal District Court in Krakow
CENTOS
Economic Centre "Solidarność"
Central Committee for the Care of War Orphans of Mosaic Faith
Zionist Organization Central Committee in Western Galicia
Central Committee of Polish Jews
Central Union of Leather Industy and Neighbouring Industries Workers in Poland
Central Union of Food Industry Workers
Chaklanut Jewish Agricultural Training
Cheder Iwri
Chevra kadisha in Krakow
Christian Union of National Unity (Chjena)
Clarte - journal
Tsukunft, Yugnt-bund Tsukunft
Cypres Michael – prayer house, Jewish charity
Cheka
Czenstochower Tageblat - journal
Red Cross
JEDNOSC People's Library
Library Society in Cracow
Damarska – prayer house
Das Arbeiter Wort - journal
Salomon Deiches prayer house
Der Funke - journal
Der Juedische Arbeiter - journal
Der Jugend-Weg - journal
Der Kampf - journal
Der Stern (The Star) - journal
Der Strom - journal
Der Tog – journal
Die Proletische Stime - journal
Die Rote Fahne - journal
Die Zeit - journal
Dominican Order – Roman Catholic religious order
Dos yidishe vort – journal
Habonim Dror (Zionist youth movement)
Directorate of Police in Krakow
Dziennik Polski – journal
Etz Hayim – prayer house
Esra (Esra Library Society in Krakow)
Eth Liwnoth
Fareynikte, Fareynikte Yidishe Sotsyalistishe Arbeter Partey, United Jewish Socialist Workers Party
Felician sisters
"Dermos" Company
Flammen - journal
Folksgezund - czasopismo
Forward - journal
Folkspartey, folkists, Folks Party
Frayhayt (youth movement)
Frayhayt (educational society)
Franciscans - religious order
Leather Goods "Wygoda"
Gazeta Warszawska - journal
Gemilut Chasadim – Jewish charity
Gemilut Chasadim Talmud Torah – prayer house
St. Ann's Lyceum (Bartlomiej Nowodworski High School)
Gordonia, zionist youth movement
Glos narodu – journal
Main Liquidation Office
HIAS (Hebrew Immigrant Aid Society)
Ha-shomer ha-tsair
Haaretz - journal
Ha-Tsefirah
Hachnasat Orchim
Chaim Halberstam prayer house
Hamagaszyn - journal
Hamitzpe – journal
Ha-Noar ha-Ivri
Hasmonea – sport club
Hashcharah (Przedswit) – youth society
Hashomer Hadati
He-Halutz
Heatid (Jewish Society of „Heatid-Przyszłość” High Schools Alumni)
Hebrew Sheltering and Immigrant Aid Society of America HIAS
Herold – company
Mizrahi
Hitachadut (Zionist Workers' Party Hitachdut)
Holzer – banking house
Homberger - company
Husiatyn - dom modlitwy, stow. dobroczynne
Polish 1st Tadeusz Kościuszko Infantry Division
Ichud (Federation of Zionist Democrats Ichud)
Idisz socjalistiszo Monatszrift - journal
Igła (The Needle) company’s Trade Union
Ilustrowane Nowiny Krakowskie – journal
Ilustrowany Kurier Codzienny - journal
Illustrated Daily Courier
Israelitisches Wochenblatt fuer die Schweiz - journal
Krakow Bar Association
Izba Dóbr Państwowych w Grodnie
Western Galicia Chamber of Physicians
The Cracow Chamber of Commerce and Industry
Crafts Chamber in Krakow
Gesundheitskammer in General Gouvernement
Jewish Community in Cracow
Jewish Community in Ustrzyki
Jan Godzicki - Chemical and industrial enterprises
Jesuits, The Society of Jesus
American Jewish Joint Distribution Committe
Judisches Volksblatt - journal
Judyta (Society of Nationalist Jewish Women „Judyta”)
Jutrzenka – sport club
Juddishes Pressburo – journal
Judisches Tagblat – journal
K. und K. Militärbauabteilung in Krakau
Camaldolese - religious congregation of the Catholic Church
Canons Regular of the Lateran
Carmelites - Roman Catholic religious order
Kenedev Adler - journal
Keren Hayesod
Apollo cinema and theater
Jewish Communist Labour Bund in Poland
Polish Command in Lviv
Regional Commissioner for Productivisation of Jews
Central Liquidation Committee of Kingdom of Poland
Commision of Crown Treasury
Former Political Prisoners’ Committee in Tarnow
Help Commitee for Concentration Camps Prisoners
Rescue Comittee in Lviv
Commitee of the Economic Association in Krakow
Committee for Jewish Settlement in the Countryside
Municipal Savings Bank
Komunista – journal
Communist Party of Poland
the Communist Workers Party of Poland - KPRP
Polish Circle
National Irrigation Bureau in Krakow
Countrymen’s National Electoral Committee
National Clothing Firm
Krakow Merchant Congregation
Krakow Bund Comittee
Krakow Democratic Society
Krakowskie Towarzystwo Lekarskie
Kreisgericht in Znaim
Kritik - journal
Kultura Robotnicza - journal
Kurier Lwowski - journal
Le Matin - journal
Abraham Leditzer prayer house
Legion Mlodych - youth association
Polish Legions
Leberger Zeitung – journal
Lebanon - youth society
Libarz - company
League of Working Palestine
Alliance Against Racism
Logos - journal
London Society for Promoting Christianity amongst the Jews
Lviv Theatre of Opera and Ballet
Lviv University
Makabi - sport club
Mansion House Commitee
Israel Meisels prayer house
Menorah (Society of Zionist Youth in Krakow „Menorah”)
Municipal Theatre in Zytomierz
Municipal Lodging Office
Ministry of Public Works
Ministry of the Interior
Ministry of Foriegn Affairs
Mishar Ha-Yashan (Second-hand Goods Traders Society)
Monier - Construction Company in Podgorze
National Museum in Krakow
Młodość (The Youth) - Jewish Young Workers’ Association
Supreme National Committee (NKN)
Naje Weld Emer- journal
Viceregency (Gubernium) of Galicia
Naprzod – journal
National Democracy (Endecja)
Nasze Dzieci (Our Children) - Working Class’ Childcare Association
Ner Tamid of the Izaak's Syngagoue – prayer house
Ner Tamid of the New Remuh Synagogue – prayer house
Ner Tamid of the Wolf Popper Synagogue – prayer house
Independent Socialist Labour Party
Norbertines (Premonstratensians) - Roman Catholic religious order
New Zionist Organization
Nowa Reforma – journal
Nowiny – journal
Nowy Dziennik - journal
Camp of Great Poland
Okhrana (Department for Protecting the Public Security and Order)
Ojczyzna - journal
Regional Commission of Trade Unions
Regional Jewish Comittee in Krakow
District Liquidation Office in Cracow
Optima - company
Organisation for Creativity Development
Zionist Organization in Poland (Histadrut)
General Zionists
Ozraj Zion - stowarzyszenie
Productivisation Centre
Repatriation Centre in Linz
Polish State Railways
Polish Socialist Party
Polish Social Democratic Party of Galicia
Państwowa Centrala Handlowa
State-owned Brick and Concrete Products Factory in Krakow
Piast – journal
Piarists - Catholic religious order
Poale Tsion
Left Poale Tsion
Right Poale Tsion
Pobudka – journal
State Police
Lviv Polytechnic
Polish Liquidation Committee
The Polish Freethinkers League
Polish Military Organisation
Polski Bank Przemysłowy (Polish Industry Bank)
Polski Zwiazek Emerytow, Wdow i Sierot
Polish Ocean Lines
Polish Christian Democratic Party
Polish Oriental Society
Polish tannery factories
Polish Union of Industry and Forest in Krakow
Prawda Robotnika – journal
Prosecutor’s Office in Podgórze
Proletariusze Sztime - journal
Przeglad Orientalistyczny – journal
Przemysl Zelazny - factory
Przyjaciel Ludu – journal
Public Trustee
National Council of Schools
Reforma – journal
Chaim Rachenberg from Zaleszczyki prayer house
Ritsch and Company
Rozwoj - association
Ruth (Jewish nationalist women library „Ruth”)
Rekodzielo i Przemysl – journal
Social Democracy of the Kingdom of Poland and Lithuania
Schlaraffia Society
Schlaraffia Cracovia - humanitarian association
Shoemakers’ Section of the Leather Union
Sozialistische Jugend - journal
"Jednosc" Workers' Cooperative of Carpenters, Painters, Refinishers and Glaziers
"Metalotechnika" Workers' Cooperative
"Zjednoczenie" Workers' Cooperative
Bakers’ Work Cooperative
Shoemakers Cooperative in Krakow
Krakow Starostwo
Society "Strzecha Robotnicza"
The Association of Progressive Israelits in Krakow
Jewish Youth Association "Shomer"
Aid for Working Palestine Society
Association of the Friends of Popular Education
Jewish Working Youth’s Association
Ansche-Chail Jewish Veterans Society
National Guard - organization
Party of Independent Jews
Strzecha Robotnicza - association
Industrial School in Krakow
Szomer Umonim
Saint Jadwiga Hospital for the Poor
Jewish hospital
Sztandar Socjalizmu – journal
Gorlice Tavern Committee
Magistrate's Court in Krakow
National Court in Krakow
Regional Court in Nowy Sacz
Regional Court in Wadowice
District Court in Krakow
District Court in Warsaw
District Court in Krakow
District Court in Oswiecim
Court of appeal in Lviv
Regional Court in Rzeszów
Regional Court in Tarnow
Slowo Polskie – journal
Talmud Torah
Tarbut
Baltic American Line’s Regional Office in Tarnopol
Bagatela - Theatre
Jewish theatre
The Friend – journal
The Jewish Daily News – journal
The Jewish Gazette - journal
The Jewish Morning Journal – journal
The National Jewish Daily – journal
The Times – journal
Mordechaj Tigner prayer house
Torah v'Avodah
Municipal Credit Society
Society for Propagating the Gospel Among the Jews
Towarzystwo Lekarzy Polskich
Metallurgical Society in Krakow
Healt Care Organization for Jewish People (TPZ)
Ophthalmic Society in Ifeidelberg
Healthcare Association
Friends of Working Palestine Society
Exemplary Farm Association
The Society of Spreading Education Among the Jewish Population Toynbee Hala
Society of Jewish Real Estate Owners in Podgorze
Jewish Society of Folk and Secondary School
Trybuna Akademicka - journal
Trybuna Robotnicza -journal
Radom Treasury Tribunal
Turgal - association
Tygodnik Ilustrowany – journal
Tygodnik – journal
Temporary Committee for Assistance to the Jewish Population in Krakow
Inerim Jewish Committee in Debica
Inerim Jewish Comittee in Krakow
Uciecha - cinema theater
Ukrainskie Slowo – journal
Unabhängige Juden - jewish association
Chernivtsi University
University of Geneva
Hebrew University of Jerusalem
Jagiellonian University in Krakow (Krakow Academy)
Vienna University of Technology
University of Vienna
Unzer Cajt - journal
Unzer Frajnd - journal
Unzer Hilf -journal
Unzer Ruf - journal
Unzer Sztime-journal
Unzer Tag - journal
Unzer Weg - journal
Public Security Bureau
Tarnow Circular Office
Province Governer’s Bureau in Krakow
Province Governer’s Bureau in Lodz
Walka Robotnicza - journal
Wellisch Franke et Camp - company
Wiener Bank Verein
Wieniec Polski – journal
Wohlfeld et Klarfeld - company
Regional Nationalisation Committee
Provincial National Council
Voivodeship Jewish Committee
Provincial Office of Social Care in Krakow
Wojewódzki Urząd Ziemski
Vrije Universiteit Brussel (University of Brussels)
Wspolna Praca - cooperative of tailors
YIVO Institute for Jewish Research
Artistic carpenty enterprises
Zentrall Polizeistelle Osten
Zgoda – journal
Zivnostenska Banka
Zjednoczenie - Student association
Women's International Zionist Organization
National-Jewish Union
Association of Poles of the Mosaic Faith of All the Polish Lands
Union of Jewish Schools
Union of Societes of Jewish War Invalids, Widows and War Orphans
United anti-Nazi Front of Jewish Youth
United Jewish Commitee
The Association of Jewish Artists Painters and Scupltors in Cracow
Former Political Prisoners’ Association
Association of Chemistst-Jews in Poland
Small Fruit and Victuals Merchants Association
Kazimierz District’s Public Squares’ Minor-Scale Tradesmen Association
Economic Association of Agricultural Clubs
Agudat ha-Noar ha-Iwri „Akiba”
Young Communist League of Poland
Scientific Association
Association for the Western Frontiers’ Defence
Construction Workers' Association
Forestry Workers’ Association
Farmers Self-help Association
Workers Associations’ Union
Union of Revisionist Zionist Youth Masada
Union of Revisionists Zionists (Hatzohar)
The trade union of teachers of Jewish secondary schools in Poland
the Graphics Industry Trade Union
Jewish-national Union
Jewish Craftsmen Society
Crown Tribunal (in Lublin or Piotrków)
World Zionist Organisation
International Alliance of General Zionists (Faction B)
Military Gendarmerie
Zycie (Life) - Young Socialists Students’ Association
Zycie - journal
Jewish Social Democratic Party
Jewish National Council
Jewish Council of Trade Unions
The Jewish National Fund
Jewish Sports Club Dror
Jewish Sports Club Gewira
Jewish Military Committee
Jewish Workers Cooperative "Jednosc" (Unity)
Jewish Parlimentary Club
Jewish Association for Taking Care of the Sick
Jewish Cultural Society
Jewish Society of Folk's Education
Jewish Theatrical Society
libraries and archives
The National Archives in Krakow
Archive of the Franciscan Observant Province in Cracow (Bernardines)
The Czartoryski Library in Krakow
Jagiellonian Library of the Jagiellonian University in Krakow
The Library of the Polish Academy of Arts and Sciences and the Polish Academy of Sciences in Krakow
fonds
Akcyjny Bank Hipoteczny SA we Lwowie Oddział w Krakowie
Akta Miasta Chrzanowa
Akta Miasta Podgórza
Akta Miasta Wiśnicza
Akta miasta Krakowa
Akta miasta Oświęcimia
Archive of Dembinski family
Archiwum Dzikowskie Tarnowskich
Archiwum Dóbr Pomorzany
Archiwum Młynowskie Chodkiewiczów
Archive of Potocki Family from Krzeszowice
Archiwum Sanguszków
Archiwum Siedliszowickie Załuskich
Archiwum Tomkowiczów z Kobiernic
Archiwum planów Budownictwa Miejskiego w Krakowie
Bank Gospodarstwa Krajowego Oddział w Krakowie
Bank Związku Spółek Zarobkowych Oddział w Krakowie
C.K. Dyrekcja Policji w Krakowie 1849-1919
C.K. Starostwo w Chrzanowie
Centralny Związek Spółdzielczy Delegatura w Krakowie
Dekanat Pilicki
Gimnazjum i Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
Gmina Wawrzeńczyce
Gmina Wieliczka-Wieś
Izba Zdrowia w Generalnym Gubernatorstwie
Jaworznickie Komunalne Kopalnie Węgla Sp. Akc. w Krakowie
Komisarz Wojewódzki ds produktywizacji ludności żydowskiej w Krakowie
Komunalna Kasa Oszczędności miasta Krakowa
Komunalna Kasa Oszczędności we Lwowie
Krakowskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA SA w Krakowie
Małopolski Związek Mleczarski
Narodowy Bank Polski Oddział Wojewódzki w Krakowie
Niemiecki Zakład Karny w Krakowie
Niemiecki Zakład Karny w Tarnowie
Okręgowy Urząd Likwidacyjny w Krakowie
Państwowy Urząd Repatriacyjny Wojewódzki Oddział w Krakowie
Powszechny Bank Związkowy w Polsce SA
Rejonowy Dozór Techniczny w Krakowie
Specjalny Komisarz ds opieki nad byłymi więźniami niem. ob. koncentr.
Starostwo Grodzkie Krakowskie
Starostwo Powiatowe w Chrzanowie
Sąd Okręgowy w Krakowie
Sąd Powiatowy Karny w Krakowie
Teki Schneidra
Towarz. Kredytowe Ziemskie we Lwowie Oddz. w Krakowie
Variae civitates et villae - zbiór szczątków zespołów
Wojewódzki Urząd Ziemski w Krakowie
Zarząd miejski w Krakowie
Zbiór Zygmunta Glogera
Zbiór afiszy i plakatów
Związek Inwalidów Wojennych Zarząd Okręgowy w Krakowie
language
French
Hebrew
Yiddish
German
Polish
Russian
Ruthenian
Italian
Latin