Opinia w sprawie postawy moralnej i politycznej Józefa Rosenzweiga

Opinia w sprawie postawy moralnej i politycznej Józefa Rosenzweiga, absolwenta prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wniósł on do Prezydium Sądu Krajowego Wyższego podanie o dopuszczenie go do praktyki sądowej w 1912 roku. W latach 1910 - 1911 brał czynny udział w działalności PPS i był jednym z prowodyrów demonstracji w dniu 30 października 1910 roku. W 1910 roku brał udział w wiecu w sprawie profesora Zimmermanna. Opinia w sprawie tegoż, kandydata adwokackiego, jednorocznego ochotnika i sierżanta z adnotacją: 'Soviel ha. bekannt ist - gehört der polnischen Nationalität an', 1916.
Zespół: C.K. Dyrekcja Policji w Krakowie 1849-1919
Sygnatura: DPKr 108
Strona/Karta: L.316/pr/16
Data wytworzenia: 1910