Opinia dotycząca postawy moralnej i politycznej of Dr. Ozjasza Thona

Opinia na temat postawy moralnej i politycznej of Dr. Ozjasza Thona rabina w Krakowie który poprzez dziekanat Wydziału Historii i Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego skierował wniosek do Ministra Wyznań Religijnych o nostryfikację jego stopnia doktorskiego w dziedzinie filozofii uzyskanego na Uniwersytecie Berlińskim. Wyżej wymieniony sympatyzował z syjonizmem ,teorią socjalistyczną ( dowodził że ma swoje źródło w Starym Testamencie, twierdząc że Żydzi byli pierwszymi, którzy chcieli zlikwidować ubóstwo na świecie) W 1898, C. K. reskryptem Ministerstwa Wojny został mianowany rabinem wojskowym drugiej klasy w rezerwie.
Zespół: C.K. Dyrekcja Policji w Krakowie 1849-1919
Sygnatura: DPKr57 L.76/pr/903
Data wytworzenia: 1801 - 1900
Nazwy geograficzne: Berlin, Kraków
Organizacje i instytucje: C.K. Dyrekcja Policji w Krakowie, C.K. Ministerstwo Wojny, C.K. Ministerstwo Wyznań i Oświecenia, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Akademia Krakowska)
Nazwiska: Thon Ozjasz
Uwagi:

Brak informacji o dokładnej dacie powstania dokumentu.