Informacje z 1920 roku o zatrzymaniu w obozie dla internowanych Maksa/ Majera Makarona i Dezyderiusza Farkas

Materiały dot. zatrzymania i umieszczenia w obozie dla internowanych na Dąbiu Maksa vel Majera Makarona, kupca rodem z Żytomierza, zamieszkałego we Wiedniu oraz Dezyderiusza (Dezso) Farkas, studenta "techniki" w Budapeszcie, zatrzymanych w pociągu Wiedeń- Warszawa, podejrzanych politycznie. Brat Makarona, Józef, był właścicielem drukarni w Żytomierzu, siostry: Sime- studentką medycyny w Odessie, Fani- uczennicą konserwatorium w Żytomierzu. Makaron podczas wojny służył w wojsku rosyjskim, wzięty do niewoli przebywał w obozie jenieckim Labotha na Węgrzech, skąd został "wysłany na robotę" do Linzu, a następnie do Wiednia. Zwolniony w 1918 roku osiadł we Wiedniu.
Sygnatura: StGKr 35
Strona/Karta: L.1323/pr/20