Sprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego 1922 - informacja o zatrzymaniu przesyłek z czasopismami

Informacja o zatrzymaniu 2 przesyłek, nadanych przez Fryca Reussnera w Berlinie do Józefa Eichenholza w Tarnowie, które zawierały rocznik komunistycznego pisma wyd. w Berlinie Der Junge Genosse za r. 1921; kalendarz Jahrbuch fuer Arbeiterkinder 1922, Berlin; nry 1-4 z r. 1922 czasopisma komunistycznego wyd. w Berlinie Internationale Jugendkorrespondenz; Nr 1 czasopisma Das Proletarische Kind wyd. w Berlinie. Czasopisma: Der Junge Genosse i Internationale Jugendkorrespondenz miały odebrany debit pocztowy ; wnioskowano odebranie debitu drukom: Jahrbuch fuer Arbeiterkinder i Das Proletarische Kind.
Sygnatura: StGKr_54_L.1960/pr/22
Data wytworzenia: 1922